T 162-2

Zkoušky motorů exponátů nákladních vozidel

9. března 2021

V úterý 9. března 2021 se pracovníkům odd. Zkušebny Tatry podařilo po dlouhých letech oživit motory čtyř exponátů nákladních vozidel. První z nich byla cestovatelská T 815 GTC, která naskočila na první pokus, dakarský speciál Karla Lopraise T 815 4x4, prototyp T 162-2 z roku 1988 a expediční auto T 815 "Živá Afrika". Jednalo se o první krok plánovaných příprav přesunu náklaďáků z Technického muzea TATRA do nového Muzea nákladních automobilů TATRA. Hlavním cílem bylo zjištění kondice motorů, což nezaručuje, že se opravdu exponáty opravdu rozjedou. Zapotřebí bude doplnit provozní kapaliny, oživit spojky, ovládání řízení atd., protože s některými auty nebylo od roku 1997 vůbec manipulováno. Nicméně po letech se tato neměnná část expozice na okamžik příjemně "probudila". Doufáme, že alespoň prostřednictvím sestřihu amatérských videí můžeme tuto událost zprostředkovat všem nadšeným tatrovákům.