Vladimír Boháč - Z mého kraje

Výstava prací akademického malíře z Lubiny

Milí přátelé,

s trochou nadsázky bychom mohli říci, že výstavní plán Lašského muzea je v posledních dvou letech poněkud volněji koncipovaný. Koronavirová omezení, plánované rekonstrukce a opravy i blížící se vznik nové expozice Emila Zátopka. To vše zasahuje do našich plánů více než citelně a my tak měníme a přesouváme, plánujeme nové termíny, abychom vzápětí zásahem vyšší moci opět zjistili, že můžeme se vším začít nanovo.

Podobný osud potkal i výstavu, kterou bychom Vám s konečnou platností rádi představili právě v těchto dnech. Vloni na podzim oslavil akademický malíř Vladimír Boháč, rodák z Lubiny, své devadesáté narozeniny. A právě vloni touto dobou jsme mu měli v Lašském muzeu k tomuto jubileu gratulovat nejen výstavou, ale také slavnostní vernisáží. Leč situace, jak si jistě vzpomínáte, se tehdy měnila ze dne na den a my jsme byli nuceni výstavu odsunout o celý rok.

Ovšem netřeba žehrat, důležité je, že jsme se jí nakonec dočkali a vy tak máte možnost se až do 21. listopadu seznámit s malý výsekem Boháčovy tvorby. Výstava v Lašském muzeu Vám přiblíží nejintimnější část jeho práce, květinová zátiší a především okolní krajiny, Kopřivnici, Lubinu, Frenštát, Příbor, Hukvaldy. I proto jsme ji nazvali Z mého kraje.