Výstava: VIZE A LIMITY Jiřího Španihela

Od neděle 5. 6. 2022 máte jedinečnou příležitost shlédnout novou výstavu akademického sochaře a designéra, Jiřího Španihela - VIZE A LIMITY, která svým názvem vystihuje balancování mezi ideou autora a výsledným průmyslovým zpracováním. Výstava bude prezentována nejen v Technickém muzeu Tatra, ale i v partnerském Muzeu nákladních automobilů Tatra.

Jiří Španihel je absolventem Střední umělecko-prumyslové školy v Uherském Hradišti a Vysoké školy uměleckoprůmyslové ve Zlíně u prof. Zdeňka Kováře. Obě školy ve druhé polovině 20. století v Československu  výrazně ovlivnily soudobý průmyslový design, včetně produkce osobních a nákladních automobilů TATRA. Po studiích v roce 1977 začal tvořit v automobilce TATRA, kde posléze řadu let působil jako hlavní designér. Jeho nejvýraznější rukopis nalezneme v návrzích všech prototypů T 162 nebo dílčích součástí T 700-2, Tatra Sipox - Microcar 19 nebo Tatra Beta.

Po odchodu z Tatry založil designérské studio DESCENT, s. r. o., které stojí za řadou progresivních výrobků z oblasti zdravitnického vybavení (zdravotnická lůžka a porodnické lehátka LINET), automobilové a železniční dopravy (multikáry, vysokozdvižné vozíky, železniční vozy CITY ELEPHANT, LEO EXPRESS nebo sedadel fitmy BORCAD), luxusního nábytku TODUS nebo vířivky CARETTA. Za řadu výrobků získal několik mezinárodních ocenění.

Přijďte objevovat VIZE A LIMITY průmyslového designu!

www.jirispanihel.cz