Dakaristé: Radomír Stachura, Jaroslav Krpec a Karel Loprais

Stěhování náklaďáků z Technického muzea TATRA

Po dvou desítkách let expozici Technického muzea TATRA opustilo několik nákladních vozidel, které se přesunuly do nového Muzea nákladních automobilů TATRA v blízkosti areálu TATRA TRUCKS a ve dvou případech auta odjela také do depozitáře. Mezi prvními se po vlastní ose  vydala hasičská úprava T 805. Posléze následoval vítězný dakarský speciál T 815 4x4 jenž v roce 1988 absolvoval první umístění v Rallye Paříž - Dakar. Vozidlo se v roce 1990 stalo součástí tatrovácké sbírky. Krátce bylo vozidlo vystaveno v již dnes neexistujícím výstavním pavilónu z roku 1967 a od roku 1997 bylo součástí expozice Technického muzea TATRA v centru města, a to až do dnešního dne. Bonusem dnešní výjimečné události byla účast Karla Lopraise, Radomíra Stachury a Jaroslava Krpce, kteří symbolicky odjeli do nového Muzea nákladních automobilů TATRA. Tam bude v následujících měsících probíhat realizace nové expozice zaměřené na užitkové automobily. Po krátké pauze následoval unikátní prototyp T 162-2, který za volantem řídil Petr Gilar, kterého v těsném závěsu za asistence Městské policie Kopřivnice následoval legendární cestovatelský automobil T 805 z roku 1959, řízený Ondřejem Matušem. Posledním vozidlem dnešního dne byla hasičský automobil T 148 s nástavbou Skuteng. Transport všech exponátů proběhl hladce a bezpečně. Velké poděkování patří všem kteří se na realizaci podílejí.